Kā panākt gaisa kondicioniera efektivitāti vasarā

Lai gan lielākā daļa elektronisko komponentu vadošajos transportlīdzekļos mūsdienu tirgū prasa nelielus degvielas daudzumus, lai darbotos, gaisa kondicionieris nav viens no tiem. Bez apņemšanās efektīvi izmantot savu gaisa kondicionēšanas sistēmu, autovadītāji varētu tērēt daudz vairāk par degvielu šovasar. Un tādēļ šajā rakstā mēs koncentrējamies uz vairākiem veidiem, kā vadītāji var panākt optimālu veiktspēju un degvielas patēriņa efektivitāti no savas gaisa kondicionēšanas iekārtas izmantošanas.

Veltiet naudu pārbaudēm, lai ietaupītu ilgtermiņā

Transportlīdzekļa gaisa kondicionēšanas sistēma zaudēs efektivitāti laika gaitā bez pastāvīgas uzlabošanas un atjaunošanas. Katru gadu pirms siltākiem mēnešiem, autovadītājiem ir nepieciešams pārbaudīt sava auto gaisa kondicionēšanas sistēmas, lai konstatētu problēmas un lai nodrošinātu, ka auto kondicionēšanas iekārta darbojas katru reizi, kad auto dodas uz ceļa. Auto mehāniķi var palīdzēt novērst problēmas, piemēram, noplūdes un bloķēšanu, kas ievērojami samazina gaisa kondicionēšanas efektivitāti.

Izslēdziet gaisa kondicionēšanu sastrēgumu laikā

Braucot ar transportlīdzekli lielā ātrumā, autovadītājiem jāņem vērā sekas, kādas gaisam no ārpuses var būt attiecībā uz degvielas efektivitāti. Nereti lielā ātrumā gaisa kondicionēšana ir labāka izvēle, nekā vienkārši atverot logu. Bet, kad autovadītāji atrodas sastrēgumā, viņi secina, ka vienkārši atverot logu un ļaujot gaisam plūst cauri transportlīdzeklim, viņi var ietaupīt nedaudz degvielas siltākos mēnešos. Gaisa kondicionēšanas sistēmas lietošanas samazināšana palīdzēs saglabāt degvielu garākiem braucieniem.

Izslēdziet gaisa kondicionēšanu pirms ierašanās galamērķī

Ar ilgtermiņa degvielas ietaupījumiem, ko var gūt, ierobežojot gaisa kondicionēšanas sistēmas lietošanu, ir svarīgi atrast tik daudz braukšanas posmus, cik iespējams, kuros šī sistēma nav nepieciešama. Viens veids, kādā autovadītāji var uzlabot degvielas patēriņu, ir, izslēdzot gaisa kondicionēšanu 20 minūtes, pirms tie sasniedz savu galamērķi. Transportlīdzeklim ir jābūt pietiekami daudz vēsa gaisa salonā, lai nodrošinātu vadītāja komfortu atlikušo laika periodu pirms ierašanās galamērķī.

Vadītājiem, kas vēlas palielināt degvielas efektivitāti, vajadzētu eksperimentēt ar to, kā viņi izmanto savu gaisa kondicionēšanas sistēmu. Vienkārši mainot dažus ieradumus laika gaitā, tie var gūt lielāku ietaupījumu no ikmēneša degvielas izdevumiem, nemazinot komfortu.