Kad mainīt auto gaisa filtru

Transportlīdzeklis labā darba kārtībā var palīdzēt vadītājiem samazināt kopējās ekspluatācijas izmaksas. Lai gan lielākajai daļai auto īpašnieku nav visaptverošas izpratnes par transportlīdzekļu tehnisko apkopi, ir nelielas lietas, kas var radīt lielu atšķirību veiktspējā. Šis raksts apskatīs transportlīdzekļu gaisa filtrus un norādīs trīs pazīmes, kas norāda uz to, ka Jūsu gaisa filtru ir nepieciešams nomainīt, lai nodrošinātu efektīvu tā darbību.

Trīs pazīmes, kas norāda uz to, ka Jums ir nepieciešams nomainīt transportlīdzekļa gaisa filtru:

Aizdedzes problēmas

Problēmas iedarbināt transportlīdzekli var būt skaidra zīme, ka auto gaisa filtru ir nepieciešams nomainīt. Laika gaitā, kad gaisa filtra kvalitāte un tīrība samazinās un samazinās tā veiktspēja, tas ļaus netīrākam gaisam iekļūt dzinējā, izraisot aizdedzes sveču bojājumus. Kad aizdedzes sveces ietekmē netīrumi un citi piemaisījumi, tās nespēj spēlēt savu lomu dzinēja iedarbināšanā. Vadītājiem, kuru auto ir netīras aizdedzes sveces no slikta gaisa filtra, bieži vien ir nepieciešami vairāki neveiksmīgi mēģinājumi, lai iedarbinātu dzinēju.

Degvielas taupības samazināšanās

Tiem, kas brauc lielus attālumus darba darīšanās vai nedēļas nogales ceļojumos, ir jāpievērš uzmanība tam, cik bieži viņi uzpilda degvielu. Nepieciešamība uzpildīt transportlīdzekli biežāk laika gaitā bieži vien ir saistīta ar gaisa filtra veiktspēju. Kaitīgās vielas gaisa filtrā var izraisīt bloķēšanu, kas ierobežo gaisa plūsmas uzņemšanu, neļaujot transportlīdzeklim sasniegt optimālu gaisa-degvielas attiecību. Lai gan transportlīdzekļi ar degvielas iesmidzināšanas dzinējiem būs mazāk tendēti uz šo problēmu, autovadītājiem, kuri ievēro nozīmīgu degvielas ekonomijas samazinājumu, vajadzētu apsvērt gaisa filtru kā galveno vaininieku.

Filtra izskata izmaiņas

Filtra izskats ir viens no skaidrākajiem problēmu rādītājiem. Lielākā daļa jauno gaisa filtru ir vai nu baltā vai pelēkbaltā krāsā. Bet, kad filtrs kļūst bojāts laika gaitā, tas bieži vien paliek tumšāks, pateicoties netīrumiem un putekļiem, ar kurām tas nonāk saskarē. Transportlīdzekļu īpašniekiem vajadzētu pārbaudīt savus gaisa filtrus dienasgaismā, lai redzētu, vai ir būtiskas izmaiņas filtra eksterjera krāsā. Papildus gaisma palīdzēs īpašniekiem redzēt filtra iekšpusi, lai pārbaudītu putekļus vai netīrumus tajā.

Autovadītājiem ir ieteicams nomainīt auto gaisa filtrus katrus 20 000 – 30 000 kilometru, lai nodrošinātu transportlīdzekļa darbības efektivitāti. Uzturot auto gaisa filtru stāvokli saskaņā ar ekspertu vadlīnijām un laicīgi pamanot filtrācijas problēmu pazīmes, īpašnieki var ievērojami uzlabot savu automašīnu veiktspēju vairāku gadu garumā. Runājiet ar speciālistu šajā jomā jau šodien, ja Jūs esat pieredzējuši kādu no transportlīdzekļa problēmām, kas minētas šajā rakstā. Vienkārši nomainot auto gaisa filtru, Jūs varat samazināt ievērojami dārgāku bojājumu iespējamību vēlāk.