Lietotas vai jaunas auto rezerves daļas

Regulāri tiek uzdots jautājums – “Vai jaunas auto detaļas tiešām ir labākas nekā lietotas auto rezerves daļas?” Atbilde, protams, ir … protams. Jaunas rezerves daļas ir ideāli piemērotas Jūsu auto. Tās ir paredzētas tieši Jūsu auto un ir lieliskā stāvoklī. Tām arī ir garāka garantija un vispār ir garantija. Tomēr jaunas rezerves daļas var būt daudz dārgākas nekā lietotas rezerves daļas un dažām lietotām auto rezerves daļām ir tikpat ilgs kalpošanas laiks kā automašīnai.

Tātad, lai gan jaunas rezerves daļas ir “labākas” – arī lietotām rezerves daļām ir savs laiks un vieta. Izvēlēšanās starp abām ir lēmums, kas katram auto īpašniekam ir jāpieņem pašam.

Apsvērsim katras plusus un mīnusus:

Lietotas rezerves daļas

Priekšrocības:

  • Lētākas nekā jaunas auto rezerves daļas.
  • Var būt pagarināta garantija.

Trūkumi:

  • Pat ar garantiju, ja daļa drīz salūzt, Jums būs jāmaksā par jaunas detaļas uzstādīšanu (ja Jums nav zināšanu un instrumentu uzstādīšanai).
  • Tās nekalpos tik ilgi kā jaunas detaļas, kas var būt satraucoši, ja Jums ir jauns auto.

Jaunas rezerves daļas

Priekšrocības:

  • Parasti tām ir garantija, kas iekļauta cenā.
  • Tām ir ilgāks kalpošanas mūžs nekā lietotām rezerves daļām.

Trūkumi:

  • Tās ir dārgas jeb dārgākas.
  • Tās var būt grūtāk atrodamas vecākām automašīnām.

Izvēle starp abiem nav tikai vienreizējs lēmums, tas būtu jāizvērtē katru reizi, kad Jums ir nepieciešama jaunu rezerves daļa. Piemēram, jebkura gumijas bāzes detaļa būtu jāpērk jauna, jo tās ar laiku nolietojas, tāpēc tai nav daudz vērtības, iegādājoties to lietotu. Amortizatoriem un balstiem ir arī īss mūžs, kas nozīmē, ka daudz labāk tos ir iegādāties jaunus. Atsevišķas zemu izmaksu detaļas arī ir labāk iegādāties jaunas, piemēram, mehāniskos stiprinājumus, jo lietotu detaļu ietaupījums nav Jūsu laika vērts. Dārgākas detaļas, piemēram, starteri, ģeneratori un piekares daļas ir ideālas detaļas, ko iegādāties lietotas, jo ietaupījums ir ievērojams.

Pērkot lietotas detaļas, vienmēr iegādājieties tās no dīleriem, kas pārdod kvalitatīvas detaļas.