Par rezerves daļām un to iegādi

Pirmais, ko parasti saka, runājot par auto rezerves daļu iegādi, ir “tikai neuzraujies”. Tiešām – to novēlam arī jums, lai vai kādas rezerves daļas pirktu. Iegādājoties tās pie dīlera, var gadīties krietni vien pārmaksāt, savukārt pērkot lietotas rezerves daļas vai sūtot tās no ārzemēm nav garantijas, ka tās nav sabojātas vai tiešām, tiešām derēs jūsu auto. Šajā rakstā apskatīsim vairākus veidus, kā iegādāties auto rezerves daļas.

Jaunas rezerves daļas

Visdrošākais un, protams, arī dārgākais variants. Nav iespējams visām mašīnām, jo daudzām rezerves daļas vairs neražo. Taču pat tādām mašīnām var atrast gandrīz nelietotas rezerves daļas – jūs būtu pārsteigts, cik daudz garāžās vēl ir faktiski nebrauktu VAZ markas auto un citu labumu. Kad to patiešām vajag, izrādās, ka Latvija ir lielum liela.

Kur iegādāties jaunas rezerves daļas?

  • Eparts – labas atsauksmes, garantija, ātra piegāde, kā arī viegli lietojams interfeiss, ar kuru varat pārliecināties, ka tiešām dabūsit īsto, vajadzīgo rezerves daļu.
  • Ārzemes – ja eparts nepiedāvā rezerves daļu, vai arī atrodat to citur lētāk, varat iegādāties tās, piemēram, eBay izsoļu portālā. Pirms sūtāt no ārzemēm – vispār arī pērkot no Eparts – iesakām pazvanīt dīlerim vai servisam, kurā ieliksiet rezerves daļu, un noskaidrojiet precīzu tās numuru. Jārēķinās gan ar muitas izdevumiem, gan zināmu nedrošumu, kuru varat pārvarēt, pērkot no pārdevēja ar labu reputāciju.

Lietotas rezerves daļas

Lietotas rezerves daļas Latvijā var iegādāties daudzās vietās, taču gribētu ieteikt no sākuma meklēt tieši jūsu auto markai paredzētajos forumos. Kāpēc? Ja iegādājaties tās no kāda foruma lietotāja, viņš tomēr negribēs riskēt ar reputāciju, pārdodot jums defektīvu preci. Tāpat varēsit pārliecināties, ka pērkat pareizo rezerves daļu, jo laipnie foruma biedri noteikti jūs paspēs nolamāt līdz zemei, ja pamanīs, ka problēmu risināt nepareizi. Piemēram, BMW īpašnieki apgrozās bmwpower.lv forumā, savukārt volkswagen lietotājus sastapsit www.vw-club.lv forumā.

Ja auto modelis ir rets, painteresējaties par auto kapsētām, kurās tās varētu atrast. Varat jautāt vai nu tās markas forumā, vai kādā citā forumā. Jūs būsit pārsteigti par to, cik daudzi auto plaču piedāvājumu pārzina labāk par savu kabatu (noslēpums ir tajā, ka viņi mašīnas atceras, jo katru mašīnu redzot iedomājas, kā būtu, ja viņiem tā piederētu). Tas viss ir atkarīgs no mašīnas modeļa, taču, piemēram, hibrīdauto pat ir vērts “nožmiegties” uz lietotu rezerves daļu, jo atsevišķas komponentes šīm mašīnām ir ļoti, ļoti dārgas. Ļoti interesanta iespēja – kuru, starp citu, varbūt pat vērts apsvērt, ja nedzīvojat pilsētā – ir nopirkt “mirušu” jūsu automašīnas kopiju, ko turēt šķūnītī un izmantot, kad vien rodas vajadzība ko nomainīt.

Ar ārzemēm ir tas pats – portālā eBay pārdod arī lietotas rezerves daļas. Jāņem vērā, ka tām nav garantijas, un jūs tomēr riskējat ne tikai nesalabot, bet potenciāli arī salauzt savu pārējo auto.

Pirms rezerves daļu iegādes, uzjautājiet dīlerim, vai tas, ka ieliksiet nesertificētas rezerves daļas, nebūs pretrunā garantijas notikumiem. Varat arī apskatīties savā garantijas līgumā, ja to spējat izlasīt (šī raksta autors ir mēģinājis to darīt un sapratis, ka šādu ceļu ejot vieglāk ir uzjautāt kādam juristam). Tāpat, protams, uzziniet, kādas rezerves daļas jums īsti vajag. Ja neesat automehāniķis, to vieglāk noskaidrot servisā.